Lezzeti Damağınızda, Doğallığı Hayatınızda…

Merhaba, ben Nermin,
 
Çukurova’nın en eski çiftçi ailelerinden birine mensubum. 
 
Ben, ailem ve bu bölgenin insanları; bu coğrafyaya ve sunduğu berekete karşı çok şey borçluyuz. “Bu borcu nasıl öderiz, ne yaparım, nasıl katkı sağlarım?” diye düşündüm. Yapabileceğim en mantıklı şey, zaten yetiştirdiğimiz meyvelerin faydalarını koruyarak daha uzun ömürlü tüketilmesini sağlamaktı. Bunun için bir platform kurarak hayatımı değiştirdim.
 
Yeni hayatımın ilk meyvesi sirke oldu. Sirke, meyvenin kullanım ömrünü uzatmanın; en sağlıklı, en güzel ve en faydalı hali. Böylece sirke üretimine başladık ama yetmedi. Torosların, Çukurova bölgesinin romanlara, filmlere konu olmuş bu bereketli topraklarının armağan ettiği meyvelerin faydasını ve lezzetini korumanın başka yolları da olmalıydı. Çünkü iyi tarımla ve doğal yöntemle yetiştirilmiş bu meyveler bunu hak ediyordu. Okudum, araştırdım, işin uzmanlarıyla çalıştım ve bir de meyve kurutma tesisi kurdum ve kurutulmuş meyve üretimine başladım.
 
İşte Alta Naturel böyle doğdu. Bu aynı zamanda benim yaşamımı daha sağlıklı hale dönüştürmemin hikâyesiydi.
 
Bu bizim ortak; doğallık, sağlık ve lezzet hikâyemiz olsun isterim… Eğer ürünlerimizi denemek ve birlikte yapabileceklerimiz üzerine konuşmak isterseniz, adresinizi göndermeniz yeterli. 
 
Sevgilerimle
Nermin Nacaroğlu